td – Komórka Tabeli HTML

tabela-html-komorka-tabeli-td-kurs html

Tabela HTML – Komórka

<td>

Żeby nasza tabela była kompletna i poprawnie wyświetlała dane, należy jeszcze dodać do niej komórki. Komórki tabeli dodajemy poprzez element <td> (ang. table data, table cell – dane tabeli, komórka tabeli). Do rozwijania skrótu td powszechnie używa się table cell, jednak nazwa pochodzi od table data.

<table>
 <tr>
  <td>Treść</td>
 </tr>
</table>
Treść

Jeszcze jedna uwaga. Na ekranie nie pokaże się wam taka ramka, gdyż wszystkie tabele na tej stronie zostały lekko sformatowane przy użyciu CSS, aby ułatwić wam zrozumienie i poznanie tabeli w html. Formatowania tabel przy użyciu CSS, będziemy się uczyć na kolejnym kursie poświęconym w całości formatowaniu przy użyciu języka CSS.

Treść umieszczamy zawsze w elemencie <td>. Element ten podobny jest trochę do kolumny. Jednak nie zapisujemy jej raz tak jak ma to miejsce w przypadku wiersza, tylko musimy za każdym razem dodać tyle komórek (kolumn) do wiersza ile aktualnie nam potrzeba.

<table>
 <tr>
  <td>1 wiersz 1 kolumna</td>
  <td>1 wiersz 2 kolumna</td>
 </tr>
 <tr>
  <td>2 wiersz 1 kolumna</td>
  <td>2 wiersz 2 kolumna</td>
 </tr>
</table>
1 wiersz 1 kolumna 1 wiersz 2 kolumna
2 wiersz 1 kolumna 2 wiersz 2 kolumna
Jeśli masz czas i ochotę sprawdź mój nowy projekt Zdalny Ninja. Jest to serwis poświęcony Pracy Zdalnej. Zachęcam Cię już teraz do wpisania się na listę osób, które jako pierwsze dowiedzą się, że projekt wystartował.