Description HTML – Opis Strony

Description HTML – Opis Strony

<meta name="description">

Kolejnym bardzo istotnym dla Google elementem meta jest description, czyli po polsku opis. W tym przypadku opis strony.

<meta name="description" content="...">

Zależność pomiędzy meta description, a elementem title można porównać do nagłówka <h1> i paragrafu <p>. Element title występuje w roli nagłówka zachęcającego do przeczytania krótkiego opisu strony, czyli meta description. Całość ma zachęcić do kliknięcia w link i odwiedzenia naszej strony internetowej. W celu dodania treści do elementu description należy skorzystać z atrybutu content.

<head>
  <meta name="description" content="Deska windsurfingowa">
</head>

Tworzenie unikalnych opisów strony

Tak samo jak w przypadku tytułu strony, długość jej opisu wyświetlana w Google jest ograniczona. Maksymalna zalecana długość meta description to pomiędzy 150, a 160 znaków wraz ze spacjami. No dobrze, tyle że 160 znaków to całkiem sporo. Co tam powinno się pojawić? Tekst, który umieścimy w meta description powinien być szerszym (niż tytuł) opisem danej strony internetowej. Szczególnie istotne, abyśmy zawarli tam esencję danej strony wraz ze słowami kluczowymi. Co to w praktyce znaczy? Może nie jest to miejsce na tłumaczenie takich rzeczy, ale tekst, który tam wpiszemy powinien być zarówno zrozumiały dla człowieka jak i pomocny dla wyszukiwarki (np. Google). Dokładnie chodzi o to, aby zawrzeć tam jak najwięcej fraz kluczowych w sposób czytelny dla człowieka. Przypuśćmy, że frazami kluczowymi dla deski F2 Eliminator są.

  • F2 Eliminator
  • deska windsurfingowa 2014
  • silnowiatrowa deska
  • deska dla zaawansowanych surferów
  • deska na falę
  • deska na płaską wodę

Bardzo często pojawia się słowo deska, jednak nie ma sensu używać więcej niż jeden raz słowa tego słowa, bo zostanie one zaliczone przez Google tylko jeden raz. Z powyższych słów kluczowych możemy ułożyć opis przyjazny zarówno dla ludzi jak i wyszukiwarek.

<meta name="description" content="Deska Windsurfingowa F2 Eliminator, model 2014. Silnowiatrowe rozwiązanie dla zaawansowanych surferów ceniących pływanie na fali i na płaskiej wodzie.">
meta description opis strony kurs html wyszukiwarka google

Zapewniam was, że pisanie tych tekstów nie jest proste i wymaga wiele pracy i kreatywności, szczególnie, gdy mamy wiele produktów do opisania. Wyobraźmy sobie, że nasz sklep oferuje ponad 2000 produktów i do każdego z nich musimy dodać unikalny tytuł i opis. Na szczęście profesjonalnym uzupełnianiem tytułu oraz opisu strony zajmują się specjaliści od marketingu internetowego. Warto jednak poznać podstawy tworzenia tych tekstów na wypadek, gdybyśmy akurat takiego specjalisty pod ręką nie mieli.